Maximálně 4 studenti ve třídě

Knihovnička

PROČ ČÍST KNIHY S PŘIZPŮSOBENOU ÚROVNÍ ANGLIČTINY?

  • Nejlepší způsob jak zlepšit poslech.
  • Výborné pro aktivní rozvíjení slovní zásoby.
  • Na rozdíl od originálů, knihy a CD s přizpůsobenou obtížností pozitivně motivují studenty angličtiny všech úrovní k dalšímu studiu.
  • Výborný způsob jak si udržet své znalosti v době kdy  aktivně nestudujete   v kurzu (léto, Vánoce, dovolená).  

OSVĚDČENÉ POSTUPY PŘI PRÁCI S KNIHAMI A CD S PŘIZPŮSOBENOU ÚROVNÍ

Postup zaměřený na vybudování schopnosti odhadovat význam nových slovíček

Půjčte si knihu na nižší úrovni než je Vaše. Knihu si přečtěte rychle bez použití slovníku a snažte se odhadovat význam slovíček, která neznáte. Pokud se Vám nepodaří ani po přečtení celé knihy odhadnout význam některých slovíček, použijte slovník. Po přečtení knihy si poslechněte CD a snažte se mu porozumět bez pomoci knihy. Pokud to pro Vás bude obtížné, čtěte knihu společně s poslechem. Posledním krokem je opakované poslouchání CD např. v autě při cestě do práce. Čím více CD budete poslouchat, tím více mu budete rozumět a tím více se bude zlepšovat Váš poslech.

Postup zaměřený na aktivní rozvíjení slovní zásoby

Půjčte si knihu na Vaší či mírně vyšší úrovni. Při čtení knihy používejte průběžně slovník. Novou slovní zásobu si zapisujte na česko-anglické kartičky nebo do slovníčku a vždy po dokončení kapitoly se je snažte naučit a zopakovat si předešlou slovní zásobu. Po přečtení knihy si poslechněte CD. Průběžně si opakujte nová slovíčka. Poslouchejte CD několikrát, a tak dlouho, až budete rozumět každému slovu.

Postup zaměřený na aktivní rozvoj porozumění poslechu

Půjčujte si postupně knihy od nejnižší úrovně až po Vaši úroveň. Knihy nečtěte pokud to nebude nutné a jen je poslouchejte. Pomoc v knize hledejte až narazíte na větší problém s porozuměním. Nejlepším způsobem jak zlepšit porozumění poslechu je poslouchat CD několikrát až do té doby co Vám porozumění nebude dělat žádné problémy. Tato metoda Vás brzy překvapí svou účinností.